Na licu su mi se pojavile sitne crvene bubuljicice. Doktorka kaze da je kao i prosle godine rec o demadeksu. Ovog puta ne pijem orvagil tablete, vec mazem lice didermal kremom. Ehtiol rastvorom i eucerin kremom protiv crvenila. Lice se oporavi ali samo na kratko. Da li mozete da mi objasnite sta je to ustvari i kako da izlecim. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Nemojte da mažete didermal. On ne ide na demodex i na rosaceu. Konsultujte gastrologa da nemate helicobacter pylori. Protiv demodexa (ukoliko je dokazano prisustvo) se koriste antiparazitarni preparati. Metroruboril, ruboril i tbl. Orvagil.