Pre dve godine pojavila mi se bubuljica velicine oraha na glavi i iz nje curi bela tecnost kao kod obicne bubuljice pomesana sa krvlju. Posle dve godine imam ih punu glavu i pocele su po telu da mi izlaze. Radili su mi bris i prepisali dovicin ali napretka nema. Inace imam lose navike pusim i gojazan sam a s tim imam i masnu kozu. Molim vas ako mozete da mi pomognete.

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Na osnovu opisa promena, čini se da je u pitanju furunkulosis ili folikulitis. Kako god, potreban je pregled dermatologa i ukoliko promene imaju teži klinički oblik, potrebna je adekvatna terapija antibioticima sistemskim i lokalnim dovoljno dugo. Konsultujte dermatologa i ne očekujte izlečenje preko noći.