Poštovani: imam djevojčicu stara je 7mjeseci ima hemangiom na čelu crvene boje počeo je da se javlja 3 dana nakon rođenja veličine zrna graška. . Interesuje me da li je to opasno, dali će se povući samo ili je potrebna medicinska intrvencija. Izabrani pedijatar nam je rekao da će se povući nakon treće ili četvrte godine. Unaprijed zahvalni.

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Na osnovu statističkih podataka, hemangiomi u predelu glave i lica se spontano povlače kako vam je i pedijatar rekao. Ipak, podatak uzmite sa rezervom, jer uvek postoje izuzeci. S druge strane, nemojte brinuti, jer postoje terapijske opcije koje uspešno i potpuno uklanjanju hemangiome kada devojčica malo poraste. Pre svega mislim na lasersko uklanjanje hemangioma, koje je potpuno bezopasno a rezultati odlični.