Postovani, imam problem vec nedelju dana. Osecam jak svrab ruku, stomaka, ledja, nogu. Nikakvih promena na kozi nema, osim sto tek nakon cesanja izadju sitne crvene tackice. Koristila sam sinoderm kremu, misleci da je alergija (iako do sada nisam otkrila da sam alergicna na bilo sta) , ali ne pomaze. Ne znam sta bi moglo biti u pitanju, do sada nikakvih problema sa kozom nisam imala. Molim za pomoc.

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Kod vas svrab-pruritus može biti simptomatski. Proverite deterdžente, omekšivače, ili pak vrstu hrane. Konsultujte dermatologa jer u odnosu na vašu kliničku sliku treba ordinirati sistemsku terapiju antihistaminicima i pokušati da se uzrok svraba pronađe.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #53071

    • Postovani, vec 2 godine unazad nakon svakog izlaganja suncu imam jak svrab ruku i nogu. Na kozi se medjutim nista ne manifestuje, ponekad jedva blago crvenilo ali svrab zna da potraje jako dugo. Pokusavala sam raznim gelovima pantenolom itd da ublazim ove pojave medjutim nista nije pomoglo. Molim za savet, hvala!