Postovani, vec duzi niz godina imam problem sa herpesom, koji mi izlazi na usnama i u nosu. Probala sam razne preparate za jacanje imuniteta, masti, ali herpes uporno izbija i to svakog meseca, a nekada i cesce, uglavnom pred menstrualni ciklus. Da li mozete da mi preporucite neki preparat, odnosno lek, i da li imate informaciju kada ce vakcina lupidon biti registrovana kod nas i kakvo je vase misljenje o toj vakcini uopste. Molim za savet kome da se obratim u beogradu u vezi pregleda jer je ovo zaista iscrpljujuce. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Kod učestalih herpetičnih infekcija, radi se profilaksa tbl. Aciklovir a 200 ili 400mg (u zavisnosti od učestalosti i kliničke slike) 3-6 meseci. Što se vakcine tiče potrebno je još malo strpljenja i naučnog iskustva kako se vakcina praktično pokazala.