Poštovani, želela bi da mi objasnite analize krvi koje cu u nastavku napisati. Analize su radjenje u italiji tako da sam jedva nesto razumela doktora. Inace imam problem sa alergijom. Prvi put se javila pre desetak godina dva puta za nedelju dana, analize na budj, prasinu, polen, duvan. . . Nisu pokazale nista. Treci put se pojavila pre dve godine. Pojavi se i posle inekcije je sve u redu. Od novembra 2009 mi se pojavljuje ponovo, samo sto se ovaj put pojavljuje i posle inekcije (inekciju sam dobila samo prvi put kad sam se javila) i leka koji svakodnevno koristim. Pojavljuje se skoro svakodnevno samo ne u uvek u tolikoj meri da mi prekrije celo telo, nekad samo na vratu, nekad na stomaku i rukama. . . . Posle ovih analiza mi je dermatolog prepisao lek koji se u italiji zove pafinur da pijem svakodnevno. Mene zanima sta konkretno znaci analiza s-ige totali kod mene je 276 a pise da je normalno do 120 s-ige specifiche: (napisacu kao sto je na rezultatu) dermatophagoides pter. (d1) 0, 76 dermatoph. Farinae (d2) 0, 66 forfora di gatto (e1) 0. 10 forfora di cane (e5) 0, 10 cynodon dactylon (g2) 0, 63 phleum pratense (g6) 0, 10 cladosporium herbarium (m2) 0, 10 alternaria alternata (t3) 0, 10 betula verrucosa (t3) 0, 10 corylus avellana (t4) 0, 10 olea europaea (t9) 0, 10 artemisia vulgaris (w6) 0, 10 parietaria officinalis (w19) 0, 23 (f1) (f2) (f3) (f4) (f13) (f25) (f31) (f33) (f48) (49) sve je 0, 10 slecece je: neutrofili 5, 6 linfociti 2, 9 monociti 0, 7 eosinofili 0, 1 baosofili 0, 0 analiza tsh je 3, 42 ako iz ovoga mozete nesto da mi pojasnite jer nisam dobro razumela dermatologa. Sta ja treba da radim i da li treba da se javim doktoru kad god se pojavi alergija ili ne, jer pijem ovaj pafinur. Da li je alergija opasna po zivot? Da li je moguce izleciti je ili cu imati problema celog zivota sa tim. 77 sam godiste i nije mi poznato da imam neki drugi zdravstveni problem. Ne znam da li sam dala dovoljno informacija da bi mogli da mi pojasnite sve ove analize. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Nemojte očekivati preterano dug odgovor. Na osnovu analiza izgleda da imate povišene vrednosti ige imunoglobulina što ukazuje na vašu alergijsku preosetljivost. Alergija je u suštini dosadna i neprijatna ukoliko isključimo anafilaksu. Potrebno je da dovoljno dugo koristite započetu terapiju. Povedite računa o ishrani u smislu smanjenja unosa proteina. Alergijska predispozicija će se kod vas smanjivati kako budete dalje odrastali.