Postovani, pre nekoliko godina poceli su moji problemi sa nesanicom i slabim noktima koji se jako listaj i krti su, da bi pre godinu i po dana kosa pocela naglo i prekomerno da mi ispada (kada je perem, kada je mokra) . Znacajno se proredila na celoj glavi, narocito u zulufima i na temenu, a u poslednje vreme su mi se i trepavice proredile. Na pregledu u apoteci mi je receno da mi je koren kose iste debljine kao i vlas i da postoje neke masne tackice ispod koze koje zatvaraju folikul, te da je to navodno razlog ispadanja kose. Korisistila sam neki preparat koji mi je preporucen rougj hair- forfora sebo 3-4 meseca i tackice su nestale, masna perut se smanjila, ali kosa i dalje jednako ispada. Bila sam kod ginekologa i tu je sve u redu. Krvna slika je dobra, u urinu su poviseni ketoni (nisam na dijetama, ali sam pusac i konzumiram alkohol) . Rezultati tiroidne zlezde su pri donjoj granici (t3 - 1, 348; t4 - 100, 69; tsh - 1, 001) . Bila sam danas kod dermatologa, koji me uopste nije pregledao, samo je napisao recept za neki losion i rekao mi da se pojavim za mesec dana. Molim vas, koje pretrage mi savetujete? Ako se ovako nastavi, za koji mesec moracu da nabavim periku.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Preporučujem da promenite dermatologa. Alopecija i klinički oblici predstavljaju autoimuno oboljenje.
      pročitajte:
      http: //www. Stetoskop. Info/alopecia-areata-3130-c35-sickness. Htm
      http: //www. Stetoskop. Info/gubitak-kose-alopecia-androgenetica-262-c2-content. Htm