Molio bih vas da mi date savet. Od 15 godine muku mucim sa bubuljicama i aknama i koristio sam raznorazne terapije- sto agresivne i sto prirodne na bazi bilja i ni jedna nije imala neki trajni efekat, moje pitanje bi bilo da li bi dalo neke rezultate da uradim bris lica i hormonsku analizu krvi u laboratoriji, jel stvarno sam puno para potrosio na kozmeticare, dermatologe i razne kreme sto se reklarmiraju na tv-u, i nisam imao nikakvih zeljenih rezultata?. Sportista sam i ne uzivam nikakve poroke i imam striktnu ishranu koja ne ukljucuje emulgatore, arome, vestacke boje ili bilo kakvog vestackog (sintetickog) . . .

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Jednostavno ili niste bili strpljivi ili niste naišli na pravog dermatologa. Potrebno je odrediti tip akni koje imate i u odnosu na to ordinirati terapiju. U zavisnosti od trežine kliničke slike, ordinira se terapija, vrlo često sistemska (izotretinoin, antibiotici, foto terapija i dr.) . Potrebno je da znate da je nemoguće očekivati terapijske rezultate preko noći. Zaista je potrebno vreme i strpljenje kao i vera u terapiju. Prosečno vreme za vidljivi terapijski efekat iznosi najmanje 4 - 6 nedelja.