Poštovana doktorka, jednom sam vam poslao sliku sa promenama na dlanovima. Rekli ste mi da odem kod dermatologa on je utvrdio da se radi o ekcemu i prepisao mi je sinoderm i hipermangan. Međutim ovo je dosta uporna bolest, počela je koža da puca na dlanovima, a po nekim slikama koje sam video na internetu liči na psorijazu. Zamolio bih vas da mi ako možete date neki savet u vezi ove bolesti. Šaljem vam sliku sa skenera. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ekcem ili kontaktni dermatitis zahtevaju da isključite kontakt sa alergenima na koje reagujete. Lekove koje koristite pomažu da se ubrzano saniraju promene ali ne štite i ne sprečavaju recidiv promena. Nosite zaštitne rukavice i negujte kožu ruku.