Postovani, imam 23 godine i problem sa licem. Od sredine decembra do sredine januara mi se na licu pojavio veliki broj bubuljica. Predpostavljam da su pauza sa jasmin kontraceptivnim pilulama (od sredine decembra) , mikrodermoabrazija (jedan tretman) i gubitak od 8kg (za 3 meseca) uzrokovali pojavu (?) . Nisam izdrzala da ne pokusam sama da ih sredim i napravila sam glupost - sad imam mnogo fleka na licu - kao sto se vidi na slici, i ne znam sta da radim. Inace, fleke od bubuljica sam imala i ranije i lice, iako je bilo cisto, mi je uvek delovalo neuredno jer jako sporo blede i imam osecaj kao da ne nestaju. Zbog toga sam u decembru i otisla na mikrodermoabraziju. Kako da ih se rešim i sta da radim? Hvala vam.

    Odgovoreno: 03. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Razloge za pojavu bubuljica ste već i sami naveli, mada ste ih imali i pre, jer imate i pliće ožiljke i fleke. Važno je da vam ne izlaze nove promene, a stare će već polako izbledeti (dužina procesa oporavka je individualna) . Lečenje akni je jedan dugotrajan proces koji zahteva puno strpljenja i pacijenta i lekara, nekada se terapija menja u toku lečenja, i teško da mogu na ovaj način da vam odredim neku ozbiljniju terapiju. Što se lokalnih preparata tiče, pokušajte sa kolekcijom exfoliac koja je dizajnirana za problematičnu, masnu kožu. Uzmite kremu aknomega 100, koristite je 2x dnevno, uz njihov gel za čišćenje kože. Ukoliko ste iz niša ili okoline, najbolje bi bilo da vas pregledam.