Postovani, vec nekoliko godina imam akne. Bio sam kod mnogih dermatologa, koristio sam razne terapije i preparate (klindamicin gel, skinoren, krecno mleko. . .) , ali sve je delovalo samo trenutno i ne u potpunosti. Sada koristim vec 5 meseci kolekciju exfoliac i antibiotik amracin 500mg. Prilikom istovremenog koriscenja antibiotika i exfoliac kolekcije vidno je veliko poboljsanje ali ne i potpuno ali nakon prekida uzimanja antibiotika posle 3 nedelje koriscenja. . . Akne se ponovo pojavljuju iako koristim i exfoliac. Amracin zaista pomaze i sprecava pojavu novih akni, ali koliko dugo sme da se pije amracin bez prekida i koliko je potrebno da se pije da se vise akne ne bi pojavljivale nakon prestanka uzimanja amracina? I da li treba da promenim terapiju i koju mi savetujete? Unapred, hvala.

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Nekada je korisno kombinovati terapiju. Npr. Konsultujte dermatologa i uključite zorac 0. 1% sa terapijom koju već koristite. Razmotrite sa dermatologom (u odnosu na težinu kliničke slike) i sistemski izotretinoin.