Hteo bih da postavim pitanje vezano za kosu. Imam problem jer mi se kosa proredjuje, jako je slaba i dlaka je jako tanka, koza glave mi je jako masna i ne znam cime to da sprecim, a koristio sam milion sampona, takodje mi se i kosa umasti vec nakon dva dana posle pranja. Da li to ima neke veze sa ishranom, koje proizvode treba vise da unosim u organizam za jacanje vlasi? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Možete uraditi trihogram koji daje uvid u kvalitet dlake. Ukoliko je kosa masna kako kažete, možete pokušati dovoljno dugo i strpljivo šamponima koji su za to i namenjeni: squaphane, mycoseb i dr. Kvalitet dake se može malo povećati cps. Pantogar ali ne kraće od 4-6 meseci. Proređivanje dlake se može sprečiti i mezoterapijom i intralezinom terapijom kortikosteroidima. Potrebno je da ipak konsultujete dermatologa.