Postovani, dermatolog mi je pre mesec dana postavio dijagnozu cuperosis (nadam se da sam dobro napisala) i prepisao mi je kremu ruboril expert i tablete za alergiju. Moj problem je crvenilo na obrazima. Kada se zacrvenim obrazi mi budu vreli. Mazanjem kreme stanje se popravilo i crvenilo je nestalo. Laboratorijski nalazi su u redu. Zelim da mi odgovorite koliko dugo moze da se maze ta ruboril krema i da li smem da koristim puder i koji (tecni, u kamenu ili u prahu) i da li ce se crvenilo ponovo javiti? Na kontrolu kod dermatologa sam bila sprecena da odem. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #51567

    • Sminku smes da koristi ali bez parbena i ulja jer ce iritirati kozu, pronadji jos saveta na forumima o rozacei. Idealno bi bilo da koristis mineralni puder, meni po ceni i po sastojcima najvise odgovara oriflame. Ali da mogu da kupim uzela bih jane iredale od porslog meseca su uvezen u srbiju. Takodje ako imas nekoga da ti donese iz insotranstva bare minerals je takodje dobar puder. Nisam probala ali dosta pozitivnih komentra ima nov vichy minerla ali takodje je skup oko 25 evra. Probaj da nestavljas puder ako nemoras vec samo korektor na mesta koja su crvena, meni uspeva pa se crvenilo providi ispod i deluje kao da sam stavila rumenilo. Eucerin ima dnevnu toniranu kremu za rozaceu u zelenoj boji koja neutralise crvenilo ali meni nije delovala umrtvljuje ten.