Postovani, , , prije otprilike mjesec dana, , obraz me je krenuo svrbiti, kao kad je koza izritirana necim, pojavilo se crvenilo, i sad se malo smirilo ali nazalost koliko vidim sad su se kapilari prosirili, ispucali, , , koza mi je nije ni suha, ni masna, mozda je u zadnje vrijeme osjetljivija,. . Posto trenutno radim u zoni gdje su vanjske temp. Veoma niske, a u prostorijama u kojim radim je vazduh veoma suh, topao, , , jeli mozda zbog velikih promjena u temp. Moglo doci do toga i sta mi je najbolje uciniti da dalje pucanje sprijecim? I ako mi mozete preporuciti neke kreme i najbolju metodu uklanjanja tih istih kapilara? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolja metoda za uklanjanje kapilara je laser i to nd: yag ili ipl. Vi verovatno imate kuperozu. Potrebno je da izbegavate pikantnu ishranu i po potrebi konsultujete dermatologa.