Postovani, vec duze vreme (oko dve godine) imam promenu na kozi na par mesta. (na glavi, kolenima, gornjoj usni, korenu nosa. . .) . Promena izgleda kao ranica koja nikako nemoze da zaraste, tj krene da zarasta, pojavi se bela krastica nalik peruti koja vremenom otpadne (isperuta se) a na njenom mestu se ponovo pojavi ranica i tako u krug. Ono sto sam takodje primetio da se promene pojavljuju na mestima gde sam prethodno imao neki oziljak ili prilikom zarastanja novo nastale ranice. Kod dermatologa sam otisao pre oko godinu ipo dana kada mi je prepisana terapija kortikostereoidima (mislim da se mast zove alfa-nesto) nakon terapije ranice su se naizgled povukle ali samo na par dana kada su se ponovo pojavile. Molim vas za misljenje.

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Nema dovoljno podataka, da bi se postavila dijagnoza, i mislim da bi bilo potrebno da se ponovo obratite dermatologu, najverovatnije se radi o nekoj hroničnoj dermatozi.