Pitanje iz oblasti dermatologije: ako nije problem samo da mi kazete da li neka odredjena bakterija iz stolice ili mokrace moze da izazove osip sa svrabom na kozi i konkretno koja je to bakterija, kako bih uradio labaratorijsku analizu na nju? Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ukoliko imate osip po koži, treba da se javite dermatologu, koji će vam reći šta sve treba da uradite od analiza. Inače, u nekim slučajevima prisustvo bakterija može da izazove određene reakcije na koži, ali dijagnostiku prepustite lekarima.