Dobar dan! Pitanje za dermatologa: nasa devojcica (4 god) ima malo osetljiviju kozu, pedijatar nam je rekla da treba da obratimo paznju na prasak za ves i uopsteno kako biramo ostala sredstva za higijenu. . . Da li biste vi mogli da nam preporucite neku marku praska ili ako ne, da nam ukratko objasnite na sta u sastavu treba da obratimo paznju kad ga biramo? I sta mislite o omeksivacu za rublje napravljenom specijalno za novorodjencad?

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ne bih mogla da vam preporučim određeni proizvod, ali je kod osetljive kože stvar u tome da ih ne menjate često, da mašina za pranje bar 2 puta ispere veš, i da ne koristite omekšivače. Znači, što manje hemije, i da to što koristite za negu uvek bude za decu sa osetljivom kožom.