Imam 30 god i nedavno sam kupila preparate za negu koze lica sa hijaluronskom kiselinom, ali sam cula da nije dobro da se ovi preparati koriste u mojim godinama jer onda organizam prestaje samostalno da sintetise hijaluronsku kiselinu jer je dobija spolja. Da li je to tacno? I da li da koristim ove preparate i dalje ili ne? Ako ne, sta biste mi preporucili? Hvala.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Zaista je potrebno da se konsultujete sa dermatologom. On treba da odredi tip foto tip kože i stepen eventualno tzv. Tip ostarele kože. Sa preparatima ne treba preterivati čak i u kozmetske svrhe.