1. Kako da lijecim ihtiozu 2. Imam je vec 17 godina 3. Promjene na kozi po cijelom tijelu - do sada najvise na nogama, stomaku i ledjima a sada na prednjem vratnom dijelu / slika prilog / i pece me i kao da gorim iznutra pogotovu u plucnom dijelu cak imam osjecaj gusenja, ogroman da kazem svrab imam u venama tako da ponekad zelim da ih otvorim i ocistim, neznam ima li to veze. . . Metabolizam jako slab jer tacno osjecam da tijelo"ne radi" 4. Koristila sam svasta izdvojicu butavate krem i mast i pila protiv alergije ne znam ni ja sta. . . A sama na svoju ruku koristim keratosan 15 5 radila sam biopsiju -nalaz recesivni oblik kongenitalne ihtioze / kongenitalna ihtioziforma eritrodermija bez bula/ ichtyosis - type dermatitis 6/7- gojazna sam ne previse, pijem za depresiju flunirin i povremeno bromazepan. . 8 niko u mojoj porodici nema ihtiozu da ja znam 9 -gojazna sam /172 visina -99 kg tezina/ pusim 2-3 kutije dnevno, nervozna sam i radim stresan posao, nemam redovne seksualne odnose, san mi je poremecen, budim se po najmanje 5 puta nocu, obicno sam premorena u kancelariji sam po 12 do 16 h tj na poslu. 10. Neznam koji doktor - imam osjecaj da sam sva blokirana od metabolizma do sada kada je ovako upaljena koza do zarenja koze / ako vas je kada ispecala kopriva eto tako/ da ne zaboravim da kazem da mi u ovakvim trenucima trni jezik

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ihtioza i drugi poremećaji keratinizacije u dermatologiji se leče lokalnom terapijom i sistemskom terapijom. Sistemska terapija izotretinoinom se ordinira isključivo pod nadzorom dermatologa sa dobrim terapijskim rezultatima.