Poštovani, obilazeci sajtove postavljene vezane za dermatologiju (zbog pojave sitnih crvenih tačkica na raznim mestima na telu) naletela sam na podatak da u slučaj da osoba ima više od 50 mladeža na torzu to ukazuje na smanjenje odbrambenog mehanizma orgaizma prema tumorima. To me je veoma uplasilo jer ja imam veoma veliki broj mladeza (a i seboreičnih keratoza, za koje sam takodje pročitala da mogu ukazivati na unutrašnji malignitet (leser-trelatov znak) ) . Molim vas da mi kazete da li je to istina i ako jeste šta uraditi? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Pročitali ste ali i povezali u potpuno negativnom kontekstu. Broj mladeža zavisi od dosta faktora. Njih je potrebno prvo pregledati a potom pratiti one koje opredeli dermatolog. Leser trelatov znak predstavlja iznenadnu erupciju seboroičnih veruka po telu, ali nije baš uvek i specifičan za malignitet.