Lijep pozdrav svima! Patim od lipomatoznog tumora (tumorus lipomatozus bieningeus) . Prve lipome primjetio sam sa 16 godina, koje sam uklonio kirurškim postupkom. Bilo je jako jednostavno i bez komplikacija. Kao što ste rekli, oni se najčešće pojavljuju na ekstremitetima i to je točno. Ali već nakon godine dana zamijetio sa da su se počeli pojavljivati noviji lipomi i to u većem broju. Išao sam na još jednu operaciju prije godinu dana i uklonio ih još četiri. Plastični kirurg koji je vršio uklanjanje imao je isti problem; i priopćio mi je da postoji teorija po kojoj za svaki uklonjeni lipom se stvore tri nova. U početku nisam htio vjerovati. Sad imam 21 godinu. Lipomi su mi masovno počeli izbijati potkožno na području ekstremiteta, abdomena i leđa. Imam ih preko 40 što velikih što malih i iskreno rečeno - ne znam što mi je raditi. Molim vas pomozite, jer ako ovo ovako nastavi, do 30e. . . Hm: (u mojoj obitelji jedino je majka imala jedan lipom. Da li je ovo genska predispozicija? Ili možda prehrana? Ili nešto drugo? Ivan, student medicine

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Prava terapija tj. Izlečenje ne postoji. Možete se konsultovati sa dermatologom i hirurgom. Terapiaj je simptomatska. U vašem slučaju je dobro što su lipomi bezbolni.