Nisam pitao u vezi tih belih fleka ranije u pitanju ili ako je vitigo to sto imam (ne daj boze, nadam se) koliko je to danas mguce kod nas da se ukloni preparatima? I dal se to siri non-stop ili dolazi do odredjene velicine samo, dali ima uspesnih izlecenja od toga kod nas?, posto ja nisam nikad cuo do sad za to, molim vas ako moze malo opsirnije iz vaseg iskustva kao lekara, i najmanje objasnjenje o izlecenju ce mi mnogo znaciti, hvala opet unapred!

    Odgovoreno: 12. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Vitiligo je bolest nepredvidivog toka, tako da je moguće i da se širi, kao i da stagnira, bez vidljivog razloga. Takođe, nekada su lokalni preparati uspešni u lečenju, a nekada i nisu. Svakako, je potrebno puno strpljenja u korišćenju terapije koja vam je propisana, i treba da znate da je moguće da dođe do repigmentacije promena.