Poštovani, skoro mi se pojavilo nešto na noktima oba nožna palca, izgleda kao kad vazduh uđe ispod nokta. . . Kao onaj beli deo, samo u sred nokatne ploče. Ali oni nisu nigde napukli da bi se to desilo. Na jednom krece od vrha, pa mi tu nije ni bilo sumnjivo, ali na drugom je tačno krug u sredini, i to nije ni malo, ima 0. 5 cm. Svi ostali nokti su u redu, samo na palčevima. Šta mi preporučujete? Hvala

    Odgovoreno: 12. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Bele fleke na noktima se nazivaju leukonihijom, i mogu da zahvate delove nokatne ploče ili čak i celu nokatnu ploču. Najčešće su uzroci traumatske prirode (od povreda do stalne upotrebe laka za nokte i sl) . Takođe, uzroci mogu biti i poremećen rad nekih organa (jetra) , ili deficit nekih vitamina i minerala (cink) . Može da se desi da svi nalazi budu u redu, a da promene i dalje traju neko vreme.