Postovani, imam 22god. I zadnje 2god. Problem sa aknama koje se pojavljuju po obrazima i celu. 6 meseci sam bila pod terapijom tecnim azotom, pila kapsule nutrival plus i bilo je u redu par meseci. Posle toga su se opet pojavile s tim sto vise ni ta terapija ne pomaze. Koristila sam seba med kozmetiku, plantoderm mast, posebno pravljenu neku miksturu po receptu dermatologa, i uvek se vracaju. Ne bude ih neko vreme pa ponovo. Trenutno koristim aktivni kiseonik i kremu puzzle, ali mi je lice sve gore. Uzrok mi nije utvrdjen, prvo je bilo da je nedostatak vitamina, a kasnije da je moguce od nervoze. Sta bi ste mi vi preporucili da probam? Da napomenem da sam na svoju ruku uzimala i garnier pure gel za umivanje i nema efekta. Sta god da sam pokusala nije davalo trajne rezultate. U pubertetu nisam imala nikakvih problema sa licem. Hvala vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Masna koža se neguje a akne leče. Kožu negujte exfoliac penom ili tonikom za čišćenje lica a posle toga stavite aknomega 100. U težim slučajevima uključuju se antibiotici.