U brisu koze mi je nadjena klebsielia enterobacter sa antibiogramom, demodex brevis i nativno spore gljivica. Imam lokalizovan osip na licu bez znacajnih problema sto se tice svraba ili bola. Najveci problem je estetske prirode jer ruzno izgleda. Treba mi savet dermatologa ili iskustvo nekog sa slicnim problemima.

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Konsultujte ipak dermatologa, a on bi na osnovu nalaza trebalo da uključi lokalno metroruboril 0. 75% i sistemsku terapiju metronidazol. Potrebno je naglašavam, da se terapija ordinira pod nadzorom dermatologa.