Poštovani, već tri nedelje na koži imam nekakve tačkice, kao mali lišajevi. . . To se širi pa smanji i tako već eto neko vreme. Dermatolog mi reče da je potpuno bengne, dobila sam sinoderm mast i rečeno mi je da puderišem ta područja bebi puderom. (grudi, vrat, na kukovima. .) navodno, nije u pitanju gljivica. . . . Užasno me svrbi, pijem i presing, ali nema neki efekat. . . . . Pitam se dokle će? Čula sam da je dobar i rastvor od sode bikarbone ali plašim se da preduzimam bilo šta na svoju ruku. . . Postoji li neki način da se zaustavi ovo ili bar ublaži svrab? Pridržavam se svega što mi je rečeno od strane dermatologa ali ova stvar je uporna. Nisam nikada bila alergična na nešto. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mozda je u pitanju pitiriasis rosea. , koja je benigna i potrebno je vreme i do 8 nedelja do povlačenja promena. Ukoliko zelite pošaljite slike nekih promena preko našeg servisa teledermatologija jer tako mozemo da budemo konkretniji.