Zdravo, molim vas za savjet. Prije dvadesetak dana su mi se po tijelu pojavile urtikarije. U lijekovima koje sam pila do tad one su navedene u nezeljenim efektima. Terapija je promijenjena a za tretman urtikarija sam pila aerius i zirtek, medjutim alergija ne prestaje i ako se urtikarije javljaju u malom broju (svega 5-6) ali jako crvene i svrbe. Treba li da uzmem neki drugi lijek za njih i koji, ili da nastavim sa dosadasnjim? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nastavite sa započetom terapijom, obratite paznju kada i u koje vreme i nakon čega vam se javljaju urtike. Nekada se urtikarija leči brzo a nekada je potrebno strpljenje.