Postovani dr, mojoj majci koja ima 44 godina, se u poslednjih mesec dana, svakog ili svakog drugog dana na razlicitim delovima tela javljaju urtike, precnika od 1 pa do 6-7cm, neke su bolne na dodir, dok neke samo svrbe. I to traje nekoliko casova, zatim se one povuku, i onda se jave nove. . . . . Nije pila nikakve lekove, osim heferola zbog anemije, nije alergicna na hranu. . . . . . Radila je pre mesec dana laboratoriju i sve je uredu. . . . . Interesuje me vase misljenje, i eventualna th. . . . . Pozdrav

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Anemija moze biti razlog za pojavu urtika. Pokušajte da povezete nastanak promena sa hranom ili nekom drugom navikom. Konsultujte dermatologa. Nekada je urtikarija akutna a nekada zna da bude uporna. Morate biti strpljivi.