Moj sin od 10 godina dobio je mikozu od nase macke. Pojavilo mu se na kolenu i na ramenu, a sada iako koristimo terapiju neki rastvor sa jodom i canesten to mu se prosirilo na jos par mesta, a i moja supruga je to dobila na nozi. Macku smo ukljucili u istu terepiju jer smo to primetili na njenom vratu, gde joj je i otpala dlaka. Da li za to ima neka druga efikasnija terapija?. Unapred zahvalan slobodan

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Konsultujte dermatologa i uključite sistemske antimikotike: lamisil, fluconal, flumicozal, ketokonazol, itrakonazol ili neki drugi. Terapiju sprovodite pod nadzorom dermatologa.