Poštovani doktore, već 3 meseca imam problem - između nogu mi se pojavio ojed sa sitnim bubuljicama i malim ranicama. Površina je iziritirana, tamnija i na dodir toplija nego ostali deo kože, kao upaljena, vlažna (kao oznojana) i svrbi. Povremeno se oseti neprijatan miris, kao na ustajao znoj. Higijenu održavam redovno, bar jednom dnevno a posle svake stolice koristim vlažne maramice. Iako koristim isključivo pamučni veš, po ivicama primećujem beličaste tragove, kao osušena morska so. Izvinjavam se, ne znam kako bih drugačije opisala. Promenila sam sapun i vrstu uložaka koje sam koristila ali bez rezultata. Nekoliko puta sam primenila krem od nevena i mast od propolisa ali takođe bez nekih vidljivih rezultata, samo sa kratkotrajnim olakšanjem. Seksualne odnose nemam. Na depilaciju se ni ne usuđujem. Molim vas za objašnjenje, savet ili sugestiju ukoliko ste u mogućnosti da vidite o čemu se radi sa priloženih slika. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o gljivičnoj infekciji. Potreban je pregled woodovom lampom kod dermatologa i ukoliko imate pojačan sekret i pregled ginekologa. Javite se posle tih pregleda da dogovorimo terapiju.