Postovanje, javljam vam se u vezi moga sina koji ima 5 i po godina. Na desnoj nozi u predelu ispod kolena od svoje 3 godine (nisam mnogo sigurna) ima jedan ekzem koji osim svraba ne izaziva nikakav drugi simptom. Nekde sam procitala da je u pitanju atopicni ekzem. Redovno mu mazem synoderm-om i vremenom iscezava da bi se opet pojavilo. Nikad ga nisam vodila lekaru pa me interesju da li treba da uradi neke analize u vezi toga. Ne boluje od nikakve druge bolesti i uglavnom je zivahno i zadovoljno dete. U porodici osim moje sestre koja je jedno vreme bolovala od urtikarie (koja se svasvim povlacila) niko drgu nema slicnih problema. U vezi mojih losih navika mogu da navedem samo pusenje. Ockujem vas brzi odgovor i unapred vam zahvaljujem. Linda

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Za sada vam nema druge nego da koristite lokalne kortikosteroide, npr. Sinoderm, afloderm, beloderm itd. . . Ekcem se moze i povuci kako dete raste. Nemojte da brinete bez potrebe.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #44931

    • Imam blizance od 4 godine i imamo problem sa ekcemom od kad su se rodili... Sve dok se nismo javilli (ne znam sad tacno kako se zove ordinacija u bg)... 063 719 0425 nazovite, objasnite svoj problem... Poslace vam neku mast... I problem resen. Mi smo probali sve i svasta... Nista nije uspelo a ovo je odnelo ekcem za 10-15 dana i vise se ne vraca.

    • Htela bih da iskoristim priliku i zahvalim Stetoskopu i dr. Ivani na brz i profesionalan odgovor. Da vam pravo kazem nisam uopste ocekivala da cu dobiti odgovor posto sam nekoliko puta poslala razna slicna pitanja u drugim sajtovima i nikad dobila odgovor. Danas sam bila veoma dobro iznenadjena kad sam dobila email od Vas. Hvala vam puno