Prije jedno 2 godine su mi se pojavile fleke po rukama, u pitanju je dio iznad lakta i to vanjski dio, i tada sam isla kod dermatologa i dala mi je kao neku kremu (ne sjecam se kakao se zove) i rekla da ce mi se to povuci a prilikom tamnjenja (suncanja) da se nece ni primjetiti i i bilo je bolje, ali ove godine se vratilo opet i sve je gore i gore stanje, pocele su fleke (koje su onako svjetilije dosta od boje koze) da se proshiruju i na podrucje ramena, ledja i podlaktica cak (iako tu samo po jedna-dvije) i cesto me svrbi i ponekad se flekice malo perutaju. Molim da mi date savjet sta da radim jer uzasno izgleda (kao prljavo) i bojim se da mi se ne prosirr jos vise. Hvala!

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite pregled woodovom lampom kod dermatologa i potvrdite dijagnozu. Ukoliko su promene proširene potrebno je ordinirati sistemske antimikotike sa lokalnom terapijom.