Od tprilike pola mjeseca kad izadjem vani koza na sakama, nogama, vratu i usima mi gori, sva se zacrveni. Na prstima od ruke koza se toliko napinjala da sam mislila da ce eksplodirati. Ka udjem u kucu to postopeno nestaje, ima na tim mjestima svraba i kao da mi malo ta mjesta trnu. Inace da napomenem da imam ulcerozni kolitis.

    Odgovoreno: 05. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Generalno potreban je pregled dermatologa, color doppler krvnih sudova ruku i kapilaroskopija. Moguće je da je u pitanju eritromelalgija ili reynaudov fenomen, retko ali dosadno oboljenje za koje još uvek nema pravog leka, osim simptomatske terapije.