Imam crvene "fleke" na licu u predelu obrva, sa obe strane nosa, iznad gornje usne i u kosmatom delu podvaljka. Crvenilo, kao upala prelazi u stanje perutanja i nesnosnog svraba ili peckanja. Nikada nisam imao problema sa kožom lica, pubertetskim bubuljicama i sl, ali poslednjih godina je ovo velik problem. Na vidljivom je mestu, ružno je, deluje kao šugavo. Javlja se kada sam umoran, kada sam ne ispavan, nervozan i sl. Koristim elocom krem i pomogne mi trenutno, ali se opet pojavi i tako u krug. . . . O čemu se radi, kakva je to "bolest" i ima li nekog konkretnog leka? Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Na osnovu opisa vaših promena reč je o seboreji. Nemojte više elocom da koristite. Koristitecrem. Elidel rezultati su i više nego odlični. Naravno, kako ste i sami primetili, morate malo poboljšati kvalitet života jer i on utiče na recidiv promena.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #42330

    • Ja imam takav isti problem već desetak godina, koristila sam elocom i razne druge kreme, išla na svakakva testiranja i ništa mi nije pomoglo dok nisam počela koristiti zagrebački melem. Jedna poznanica mi je rekla za tu kremu, u početku sam bila sumnjičava no sad sam prezadovoljna. Melem koristim već 4 godine i više nemam problema. Ako mi se i pojavi crvenilo namažem se melemom i već sutradan crvenilo nestane na licu.

    • Moj problem je sledeci. Na licu mi se pojavljuju crvene fleke najvise ispod ociju i jako mi je suva koza na tim delovima. Povlaci se na jedno 5-10 dana, ali dok traje izgleda strasno. Ponekad mi se i na vratu pojavljuje suva koza i jako se peruta. Volela bih kada bi mi neko pomogao. Hitno je: ' (