Po drugi put mi je izbio herpes na genitalijama, prosli put mi je doktor preporucio aciklovir tablete i kremu i proslo me je posle 3 dana, sad mi je opet izbio herpes na genitalijama, jedna mala aftica, pa sam uzeo ponovo tablete. Da li mozete da mi kazete sta znaci uobicajena doza u lečenju primarnih infekcija iznosi 200 mg aciklovira 5 puta na dan, u vremenskim razmacima od otprilike 4 sata, dok je bolesnik budan, da li to znaci da nocu ne treba da se budim i popijem tabletu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Ukoliko vam nije naporno možete i pred spavanje da popijete dozu u toku noći. Ukoliko imate sklonost ka herpes infekcijama najbolja je profilaksa 400mg dnevno 2-4 meseca. Ukoliko imate ranicu kako vi kažete isključite postojanje drugih bolesti.