Mislim da imam problem sa kondilomima na usnama (ne mislim na genitalne organe vec na usta) . Prosle godine sam primetila da se na usnama pojavljuju nesto kao potkozne belicaste pegice, tackice, mekane, bezbolne. . Nesto kao osip ali ispod koze i bile su uocljive tek kad zategnem usne i bolje se zagledam. Sad, posle godinu dana se kolicina tog tzv osipa povecala toliko da sad od toga formirala citava naslaga i na gornjoj i dojoj usni. Kad zategnem usne ta naslaga se jasno vidi a cak i bez zatezanja usne izgledaju kao da su od neceg blago nabubrele, vise u sredisnjem delu, ne po rubovima, kao da su usne "nakvasale", ako me razumete. U samim ustima i usnoj duplji ne vidim slicnu pojavu. Slicne manifestacije ima i moj decko s tim sto je to kod njega u mnogo manjoj meri. Razlog zbog kog sumnjam na kondilome je medjusobni oralni sex, bez kondoma. Meni su pre godinu i po dana rekli lekari da imam kondilome, navodno neke ravne ali da ne treba nista da se radi vec da se ide samo na redovne kontrole, da se stanje prati pa ako se budu uvecavali radice se nesto. . . Papa test je bio dobar. Posle toga mi je jedna druga lekarka u privatnoj klinici rekla da nemam kondilome (radila je obican pregled) tako da ni sama ne znam. . Recite mi da li su to na usnama kondilomi i ako jesu kako da se od toga lecim? Da li mogu samostalno u apoteci kupiti neki lek za to? Kom lekaru da se obratim za pregled?

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #41906

    • I ja takodje imam isti problem. . . Prvo su mi se pojavile na rubovima gornje usne pa polako se prosirile na celu gornju usnu. Mislio sam da je to nesto prolazno ali evo traje vec godinu dana. . . Jesi li otkrila o cemu je rec??? Pozdrav