Postovani doktori. . Nedavno sam "zaradio" bakteriolosku infekciju koze lica. . Pretragom po netu i simptomima zakljucio sam da se radi o "impetigo" infekciji. . Http: //www. Forum-opp. Com/index. Php? Topic=18153. 0. . Dermatolog na pregledu naravno nije ni spomenuo impetigo infekciju (mozda nije bilo potrebe) . . Naime moje pitanje se prvenstveno odnosi na izlecenje istog. . Na netu sam nasao mast iliti gel "mupirocin" koji je idealno resenje protiv te infekcije. . Samo problem je u tome sto to kod nas ne postoji. . . Medjutim dermatolog mi je prepisao "chloramphenicol" mast 5% i "salicyl alcohol". . Zanima me vase strucno misljenje o toj terapiji. . . I naravno savet!!!. . Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Lepo je od vas što se interesujete preko neta. Pokušajte da potražite objašnjenje i od vašeg dermatologa. Terapija je u redu ukoliko je postavljena ta dijagnoza.