Zdravo, postavila bih par pitanja u vezi sa gljivičnim oboljenjima noktiju. Naime, konstantno mi se pojavljuju beli krugovi ispunjeni vazduhom na noktu palca ruke, odnosno, slojevi nokta se odvajaju, ali samo u tim krugovima, koji su na sredini. Koristila sam daktanol, ali mi nije pomogao. U prvim nalazima nisu nađene gljivice, a doktorka je isključila mogućnost da ovo ima veze sa ishranom. Zaista me interesuje šta to može biti i čime ga mogu izlečiti. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi kulturu na gljivice da bi se isključilo gljivično oboljenje. Gljivična oboljenja se leče sistemskim antimikoticima. Razmotriti i psorijazu noktiju.