Imam sina od 20 godina, od samog rogenja postavljena je dijagnoza ihtioza. Najizrazenija je na kolena, dlanove, stopala. Do sada smo negovali samo kremama za suvu kozu. Pa vas molim da mi kazete koje su novine u lecenju ove bolesti, kako i koja ishrana je dobra za kozu.

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nema baš puno novina. Koriste se preparati na bazi ureee 10-30% , i lokalni retinoidi, u težim slučajevima i i sistemski. Kod nas postoji zorak o. O5 i 0. 1% .