Postovani doktore, pre otprilike cetiri meseca su mi se pojavili cirevi na nogama, u predelu ispod zadnjice. Tj. Mislim da su bili cirevi, prvo se pojavi crvenilo i neverovatan bol, cak nisam mogla normalno da sedim, a posle se pojavi gnojna bubuljica, koja pri curenju zuto-zelenog gnoja, zavrsava zelenkastim cepicem. Koristila sam crnu mast, koja mi je delimicno pomogla. Pre par dana ponovo mi se pojavio jos jedan cir, koji je trajao dva-tri dana i pukao. Posle toga na kozi su mi ostale tamne fleke. Zanima me uzrok pojave cireva i nacin na koji mogu da uklonim ove tamne fleke. Zahvaljujem unapred.

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije je u pitanju upala dubljih slojeva kože, vrsta bakterijske infekcije zvana furunkul. Leči se opštim i lokalnim antibioticima. Rezidualna hiperpigmentacija tj. Tamne fleke nestaju nakon izvesnog vremena - individualno.