Postovani doktore, u poslednje dve godine primecujem periodicne promene na kozi usled banalnog zuljanja nekog dela tela. Na primer, ako duze vreme drzim ruku naslonjenu na ivicu stola (ili slicno: prekstene noge itd.) , po odvajanju pojavljuje se crveni otok u obliku kruga pracen svrabom. To traje nekoliko minuta, najvise 10 i nestane. (nezavisno da li je hladno ili toplo vreme) da li je to problem sa kozom, sa krvotokom, zlezdama? Krvna slika mi je odlicna. Nemam nikakve druge zdravstvene probleme. Da li bi ste bili ljubazni da mi objasnite usled cega su moguce takve promene. Zahvaljujem unapred.

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Dermografizam- pojačana pre-osetljivost. Ona je individualna. Promene su tipa urtika kao kod urtikarije. Koristite tbl. Claritine ili tbl. Aerius nedelju dana i izbegavajte sve ono što dovodi do pojave promena.