Postovani, zanima me vase misljenje o ovom nalazu, dobijenog nakon uklanjanja mladeza na jugularnoj regiji: nevus nevocelulare cutis vergens ad melanoma malignum -clark: iii -breslow: debljina tumora 0. 8mm -ulceracije/nekroze: nisu prisutne -tip cellije: epiteloidan/nevoidan, limfocitoidan -mitoze: prisutne -limfoidni infiltrati: prisutni, srednje izrazeni, pretezno peritumoralno -angioinvazija: nije uocena -sateliti: nisu uoceni ptnm: t2anxmx promena ne doseze do ivica resekcije

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Postovana, u vasem i slicnim slucajevima, obicno se sprovodi postupak za tzv. Second opinion tj. Drugo misljenje. Drugim recima, najbolje je da jos neko od patologa pogleda preparat kako bi se dijagnoza potvrdila. Potom vam predlazem konsultaciju onkologa kako bi vase zdravlje pratili kontinuirano.