Poštovani,
    zanima me šta može da bude uzrok pucanja kapilara na dlanovima? Na dlanovima se bez očiglednog povoda (ako ne računamo držanje kišobrana) pojavilo nešto što liči na plave podlive ili modrice, pretpostavljam da se radi o pucanju kapilara. Na dodir boli kao blaža modrica. Napominjem da se to dešava prvi put i da nije usledilo posle obavljanja fizičkih radova, vežbanja ili nečeg sličnog.

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Promena je zasita nespecifična. Pojava hematoma usled pritiska govori o fragislnosti tj. slabosti krvnih sudova na mestima jačeg pritiska. Pokušajte sa tbl. Vit c a 500mg 3x1 i aplikujte gel Lioton 3 x dnevno.