Poštovani,
    Dijagnostifikovana mi je pityriasis lichenoides chronica, volela bih nešto više da znam o toj bolesti? Interesuje me šta je uzrok njenog nastanka i da li postoji mogućnost trajnog izlečenja?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vrsta parapsorijaze - pityriasis lichenoides et varioliformis acuta skraćeno pleva, od koje najčešće obolevaju pacijenti mlađeg uzrasta oko 30-tak godina. Nepoznatog uzroka i postoji više kliničkih formi. Nekada je za postavljanje dijagnoze potrebna biopsija kože. Leči se uspešno, najčešće lokalnim kortikosteroidima, topijskim imunomodulatorima ( Takrolimus i Pimekrolimu) i sistemskim antibioticima.