Trichophytia superficialis, koja je vrsta to kozno oboljenje, dal je opasno (prenosivo, i na koji nacin se leci, naravno i koliko dugo traje

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Oboljenje je gljivično a vrstu gljivice ste napisali. Eventualno je potrebna dodatna identifikacija roda gljivice kulturom. Lečenje je relativno dugotrajno otprilike nekoliko nedelja u zavisnosti od težine oboljenja lokalni i sistemski antimikotici, uz higijenu kože. Nije opasno ali se može preneti kao i svako infektivno oboljenje.