Poštovana, ovakava pitanja sam već čitao da su vam postavljali, ali ja imam drugi problem. Reč je o onim bledim kvržicama na obodu glavića za koje ste već jednom „pacijentu“ rekli da mogu biti kondilomi ili neka banalna infekcija i da obavezno ide na pregled. Ja sam na pregledu bio i lekar mi je preporučio ispiranje bikarbona-sodom. Razumeo sam da se radi o bikarbona-sodi koju mogu kupiti i u samoposluzi, ali se ne sećam da sam čuo u kom odnosu rastvor treba da bude i kako i koliko dugo treba ispirati. Unapred zahvalan. . .

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Ja vam sada nebih savetovala sodu bikarbonu. Moguće je i da su vam žlezde prirodno malo uvećane i predstavljaju normalnu pojavu. Ne preterujte sa čestim pranjima sapunom jer ćete upaliti sluzokožu. Ukoliko se promene povećavaju javite se i sprovedita terapiju tečnim azotom ili radiotalasima.