Postovanje. Imam probleme sa licem. Acne vulgaris vec 10 godina. Jedino sto mi je do sad pomoglo, bile su kontraceptivne pilule diane 35. Pila sam ih 6 meseci. Lice mi se skroz iscistilo i smirilo, ali posle 1. 5 g, koza mi je opet pocela da mi se masti i pocele su opet da se pojavljuju acne. Bila sam kod dermatologa i on mi je dao kolekciju acne stop, koja mi je odgovarala par meseci, a onda opet sve iz pocetka. Preporucio mi je roaccutane, ali sam cula da su to dosta jake tablete i da se piju samo kao poslednja opcija kad nista drugo ne pomaze. Pa sam sad u dilemi, dali da opet probam sa diane ili roaccutane? Sta mi vi preporucujete? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija akni zavisi od težine tj oblika akni. Zaista je u vašem slučaju najbolje da se obratite dermatologu koji će to proceniti i sa vama doneti odluku. Roakutan je izvanredan lek. Potrebno je biti disciplinovan kao i u sprovođenju svake terapije.