Poštovani, ovo pitanje je za lekara za kožne bolesti. Imam 37 god i imam masnu kožu. U mladosti sam imala akne i mitisere i ostali su ožiljci. Ten je žućkast i ispod očiju imam par pjegica ali vremenom sam ih dobila i po nosu. Prije tri god sam dobila, iznad gornje usne i izmedju obrva, tamnu mrlju-mislim da je riječ o poremećenoj pigmentaciji i to je vidjivije na suncu i ljeti, dok se tokom zime manje primjećuje: koristila sam kremu linoderm-od prošle jeseni pa do ljeta ali bez uspjeha. Nemam policistične jajnike ni dijabetes, nedavno sam vadila krv i sve je ok. Te tz. Brkove ja prikrivam puderom ali kako da to izljecim. Na licu nemam mladeža, pokoji ben ali ne na tom mjestu. Mene iskreno brine da li je ovo rak kože, ili da li to može postati. Da li je ovo opasno i da li je to melanom? Molim vas da mi odgovorite. Pozdrav.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno je reč o melazmi - estetskomproblemu-hiperpigmentaciji. Po pravilu bi trebalo da se pogleda i dermoskopom i donese terapijsk aodluka (lokalna terapija, hemijski piling, laseroterapija, ipl itd)