Imam sina od 4 mjeseca i kcerku od 7 godina. Kod bake je vec dvije godine na noktu lijeve ruke prisutno nesto sto je neki dan dobilo na nalazu kad je napokon izvadila nalaze ime. Enterobacter species. Da li je to opasno. Moze li preci na djecu i kada se manifestuje. Da li moze preci pa mirovati duzi period da mi to ne primijetimo. Procitala sam da moze izazvati meningitis, nadam se da to nije tacno. Molim vas da mi odgovorite. I ako znate terapiju kojom moze to da izlijeci. Hvala

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      A baka? Kakve promene ili tegobe ona ima. Sa svakom bakterijom teorijski postoji mogućnost infekcije u zavisnosti od drugih pred-uslova. Potreban je pregled dermatologa.