Postovani: moja mama vec 10dana usled pada imuniteta ima afte u ustima i na glutealnom delu promenu kao (kokarda) kruzna promena prstenasto crvenilo unutra pustule crvene na zdravoj kozi bag otok promena precnika2cm, malo svrbi. Mazala je tridermom pa je promena izbledela a sad se opet vraca. Pa vas molim za savet sta dalje da radi cime da maze. Unapred zahvalna. Postovani:

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Proverite da nije korišćenje nekog leka dovelo do nastanka promene. Liči na dijagnozu erythema exudativum multiforme eem. Ukoliko nije lek, potrebno je proveriti laboratorijske analize i isključiti infekciju, koristiti sistemske antibiotike i kortikosteroide najmanje 7-10 dana, lokalno kortikosteroide.